Ezo Gelin Yöresel Ürünler Pazarına HOŞGELDİNİZ

0 (533) 507 33 27
Yeni

Doğal Tatlı Toz Biber

Ezo Gelin Yöresel

Doğal tatlı toz biber, özellikle Gaziantep, Şanlıurfa ve Diyarbakır yörelerinin biberleri ile ünlenmiş olan bir baharat türüdür. Bu baharat türü çoğu zaman kırmızı pul biber ile karıştırılmaktadır.

  • Fırsat Ürünü
  • Hızlı Kargo
110,00
-

- +
99

Doğal tatlı toz biber, özellikle Gaziantep, Şanlıurfa ve Diyarbakır yörelerinin biberleri ile ünlenmiş olan bir baharat türüdür. Bu baharat türü çoğu zaman kırmızı pul biber ile karıştırılmaktadır. Anca doğal tatlı toz biberin yapılışı, kırmızı pul biberin yapılışından oldukça farklıdır.

Kırmızı pul biber, kırmızı biberlerin kurutularak öğütülmesinden elde edilir. Doğal tatlı toz biber ise tatlı biberlerin kurutulup toz haline getirilmesi, yöreden yöreye değişmek ile birlikte toz haline gelmiş biberin içine başka baharatların eklenmesi ile ediliri. Toz biberin tadının diğer biber türlerinden farklı olmasının nedeni direkt olarak yapılış tarzından kaynaklanır.

Kırmızı Biberin Faydasını Bir de Tozken Hissedin!

Doğal tatlı toz biber, mevsiminde yetişen biberlerden üretilir. Bu özelliği ile herhangi bir katkı maddesini ya da koruyucu maddeyi içeriğinde barındırmayan doğal tatlı toz biber, tam bir mide dostudur. Mide ağrılarına ve mide kramplarına oldukça iyi etki eden bu biberin, farklı birçok faydası bulunur.

Doğal tatlı toz biber, başta C vitamini olmak üzere içeriğinde birçok vitamini barındırır. Bu vitaminler idrar söktürücü, hazım kolaylaştırıcı etkileri ile vücudun dinç kalmasını sağlar. Doğal tatlı toz biberin faydaları sayesinde çok daha kaliteli bir yaşama sahip olabilmek mümkündür.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.