Ezo Gelin Yöresel Ürünler Pazarına HOŞGELDİNİZ

0 (533) 507 33 27
Yeni

Mersin Arslanköy Sıra Baharatı

Ezo Gelin Yöresel

Sıra Baharatı Nedir? 'Sıra' bir yemek değil kimyona çok benzeyen bir baharattır...Mersin Arslanköy çevresinde yetişen bir tür baharattır. Sıra baharatı, yemeklere de kimyondan çok daha yakışır. Mersin yemeklerinin vazgeçilmez tadıdır.

  • Fırsat Ürünü
  • Hızlı Kargo
  • 1 iş günü içinde kargoda
350,00
-

- +
96

Sıra Baharatı Nedir?

'Sıra' bir yemek değil kimyona çok benzeyen bir baharattır...Mersin Arslanköy çevresinde yetişen bir tür baharattır. Sıra baharatı, yemeklere de kimyondan çok daha yakışır. Mersin yemeklerinin vazgeçilmez tadıdır.

Sıra Baharatı Hangi Yemeklerde Kullanılır?

Havanda dövülüp toz haline getirilerek içli köfteye, çiğ köfteye, mercimek köftesine, topalak yemeğine, patates kavurmasına, soğan sıkmasına çok yakışan bir aroması vardır.

Sıra Baharatının Tadı Nasıl?

Kimileri kişniş ve kakule arasında bir tadı olduğunu savunsa da kendine has tadı ile Mersin yemeklerinin vazgeçilmez baharatının adı Sıra’dır.

Sıra Baharatı Fiyatı?

Sıra baharatı fiyatı toplandığı yıla göre  değişiklik göstermektedir. 2022 yılında sıra baharatının fiyatı Ezo Gelin Yöresel web sitemiz tarafından en uygun oranlarda tutulmuştur.

Sıra Baharatının Diğer Adı?

Sıra bahratının diğer adı diye bişey yoktur. Sıra baharatı sadece kimyona çok benzeyen bir yapıya sahiptir. Aroma olarak sıranın ayrı aroması vardır, kimyonun ayrı aroması vardır.

Sıra Bitkisi Nasıldır? Neye Benzer?

Aşağıdaki videoda sırabahçalerini sıranın nasıl bir bitki olduğunu ve neye benzediğini göreceksiniz. Bitki boyları yaklaşık 1 metreolan sıra bahratı meyveleri buğday tanesine benzer, sıra baharatı yemeklere verdiği farklı tadlar vermektedir. Mersin ve çevresinde sıkça kullanılan baharat şifalı ve faydalı bir bitkidir.

 

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.