Ezo Gelin Yöresel Ürünler Pazarına HOŞGELDİNİZ

0 (533) 507 33 27
Yeni

Sıkma Çorbalık Tarhana

Sıkma Çorbalık Tarhana, bin derde bir şifa arıyorsanız kesinlikle sofralarınızdan eksik etmemeniz gerekenlezzet. Sıkma Çorbalık Tarhana yapımı ve hazırlanışı gayet kolaydır.

  • Fırsat Ürünü
  • Hızlı Kargo
  • Loh00013-3
150,00
-

- +
97

Sıkma Çorbalık Tarhana, bin derde bir şifa arıyorsanız kesinlikle sofralarınızdan eksik etmemeniz gerekenlezzet. Sıkma Çorbalık Tarhana yapımı ve hazırlanışı gayet kolaydır. Tarhana çorbası geleneksel yemeklerimiz arasında yer almakta olup kış aylarının vazgeçilmez yemeklerinden biridir.

Yoğurtlu tarhana buğday döğmesinin pilav gibi pişirilerek içerisine yoğurt ilave edilmesi ile yapılır. Yapılan bu karışım köfte büyüklüğünde sıkılarak güneşte kurutularak hazır hale getirilir. Özellikle  kış mevsiminde çorbası yapılarak tüketilen tarhana içerisindeki kalsiyum bakımından faydalı ve çok besleyicidir. Çocukların tüketmesinde fayda vardır. Diyet yapanlar için tok tuttuğu için olukça talep edilir. Hazırlanırken yoğurt pişirilmeden katıldığı için içerisindeki besin değerlerini kaybetmeyen yoğurt, probiyotik bakımından zengin bir besini ortaya çıkarır. İçeriğindeki probiyotik bağırsak ve sindirim sistemi düzeni için faydalıdır.

Yoğurtlu Antep Tarhanası besin değerleri:

100 gram tarhanada ortalama 14 gram protein, 58 gram karbonhidrat,  58 mg karlsiyum bulunur. Ortalama 140 gram kalori bulunur.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.