Ezo Gelin Yöresel Ürünler Pazarına HOŞGELDİNİZ

0 (533) 507 33 27
Yeni

Nazilli Doğal Kuru İncir (Orta)

Nazilli Doğal Kuru İncir, Nazilli'den, kendi yöresinden, doğal ve en iyi kalitededir. Orta boy 1. kalite dağ inciri özenli ellerle toplanarak üreticinin evinde kendi hijyenik koşullarında kurutularak, damak tadınıza yaraşır şekilde hazırlanır.

 • Fırsat Ürünü
 • Hızlı Kargo
150,00
-

- +
92

Doğal kuru incir pek çok kişinin severek tükettiği bir kuru meyve çeşididir. Ülkemiz toprakları içerisinde yer alan İzmir ve Aydın illeri, incirin yetişebilmesi için gereken verimli topraklara sahiplerdir. Bu neden ile en iyi kuru incir, bu illerden toplanan incirlerin kurutulması ile elde edilir.

İncirin kurutulması çok dikkat edilmesi gereken bazı adımlardan oluşur. İncir yapısı gereği dalından toplandığı an da nemlenmeye ve doğal olarak da kurtlanmaya müsaittir. Bu neden ile incirin kurutulması esnasında izlenmesi gereken adımların iyi bir şekilde belirlenmesi ve incirlerin işin profesyonelleri tarafından kurutulması önemlidir.

Gerçek Kuru İncirin Rengini Keşfedin!

Piyasada doğal kuru incir adı altında satılan birçok incir vardır. Satılan incirlerin doğal incir olup olmadığını, herhangi bir kimyasal dokunuşun yapılıp yapılmadığını kısa süre içerisinde anlamak mümkündür. Doğal kuru incirin rengi, diğer kuru incirlere göre biraz daha koyudur. Bunun nedeni doğal kuru incirlere herhangi bir beyazlatma işleminin yapılmamasıdır. Doğal kuru incir bu özelliği ile diğer incirlerden ayrılır. 

Nazilli Doğal Kuru İncir, Nazilli'den, kendi yöresinden, doğal ve en iyi kalitededir. Orta boy 1. kalite dağ inciri özenli ellerle toplanarak üreticinin evinde kendi hijyenik koşullarında kurutularak, damak tadınıza yaraşır şekilde hazırlanarak sofralarınızla buluşuyor. Oldukça lifli ve sulu bir yapısı olan incir tazeyken çok narin ve savunmasız bir yemiş türüdür. Kendine özgü kurutma yöntemleri olan Nazilli kuru inciri, güneşin altında kurutarak o narin yapısından çıkar ve afiyetle yiyeceğiniz bir yemişe dönüşür.

İncir ülkemizde Aydın Nazilli'de daha çok bilinen ancak hemen hemen her bölgede yetişen bir meyvedir. Aynı zamanda dünyanın farklı bölgelerinde yetişip tüketilse de dünya incir üretiminin büyük bir kısmı ülkemizde gerçekleştirilmektedir. İncir içerisinde bulunan çok sayıda vitamin ve mineral ile eşsiz bir meyve olmasının yanında tadı ile de çok kişi tarafından beğeniyle tüketilmektedir. Ağustos ve eylül aylarında taze hali, diğer aylarda da kurutulmuş hali daha fazla tüketilmektedir.

İncirin başlıca faydaları:

 • İncirin yapısında magnezyum, demir, fosfor ve B vitaminleri vardır. 
 • Yapısında bulunan mineral ve vitaminler ile hücre yenilenmesine katkı sağlar.
 • 100 gram incir günlük vücudun kalsiyum ihtiyacının %17 sini, demir ve magnezyum ihtiyacının %30 unu ve fosforun %20 sini karşılar.
 • Kilo kontrolu sağlar ve diyet tedavisinde sıklıkla tercih edilir.
 • Kan basıncını dengeler. İçerisinde bulunan potasyum kan akışına fayda sağlar. Potasyum eksikliği vücutta hiper tansiyon oluşmasına sebep olur.
 • İçerisinde bulunan benzaldehit denilen madde vücudu kanserden koruyucu etki yapar.
 • Menapoz sonrasında meme kanseri oluşmasını önlediği yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.
 • Saçları besler çünkü yapısında magnezyum ve C vitamini bulunur.
 • Kabızlığa iyi gelir.

Ülkemiz sınırları içerisinde bulunan Aydın ilinin Nazilli ilçesi, Nazilli inciri yetiştiriciliğinin yapıldı yerdir. Nazilli inciri yalnızca ülkemizde değil, birçok yurtdışı ülkesi tarafından tanınmaktadır. Geçmiş medeniyetlerden günümüze kadar Nazilli’nin verimli topraklarında yetişmeye devam eden Nazilli inciri, diğer incir türlerinden ayrılan şekli ve tadı ile birçok kişinin gözdesidir.

Hem kuru meyve piyasasında hem de yaş meyve piyasasında Nazilli inciri adı altında satılan birçok incir çeşidi bulunmaktadır. Ancak orijinal Nazilli inciri hem rengi hem de tadı ile kendini belli etmektedir. Ayrıca çok büyük olmayan boyutu da Nazilli incirini ele vermektedir.

İlaç Kullanmadan Yetiştirilen İncirlerin Tadına Varın!

Nazilli incirinin yetiştirilmesi, doğal incir tüketiminin en önemli adımını oluşturur. Nazilli inciri hali hazırda incir yetiştiriciliğine elverişli topraklarda yetiştirildiği için incirin gelişmesi için ek bir müdahaleye ihtiyaç duymaz. Bu sayede ilaçsız ve katkısız incirin tadına varılmasını sağlayan Nazilli inciri, insan sağlığı üzerinde birçok olumlu etkiye sahiptir. Pek çok hastalık ile savaşmak için doğru bir adres olan Nazilli inciri, özellikle meme kanseri ile savaşma konusunda oldukça etkilidir.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.