Ezo Gelin Yöresel Ürünler Pazarına HOŞGELDİNİZ

0 (533) 507 33 27
Yeni

Malatya Gün Kurusu Kayısı

Ezo Gelin Yöresel

Malatya Gün Kurusu Kayısısı, Malatya'nın kendine has ikliminde yetişen kayısıların güneşte hiçbir katkı maddesi ve koruyucu kullanılmadan doğal olarak üretilen gün kurusu kayısısıdır.

  • Fırsat Ürünü
  • Hızlı Kargo
  • Loh00004
220,00
-

- +
99

Malatya Gün Kurusu Kayısısı, Malatya'nın kendine has ikliminde yetişen kayısıların güneşte hiçbir katkı maddesi ve koruyucu kullanılmadan doğal olarak üretilen gün kurusu kayısısıdır. Malatya'nın dünyaca ünlü kayısısı Ezo Gelin Yöresel Ürünler Pazarı müşterileri için yerinden ve yöresinden hassasiyetle toplanan kayısılardan ev yapımı usullerle imal edilmiştir. Seri üretim veya fabrikasyon mal olmayıp, sınırlı stoklarla sizlerin beğenisine sunulmaktadır. 

Sarı Kayısı Besin Değerleri:

  • 100 gramda; 50,5 gram karbonhidrat, 5,3 gram protein, 0,6 gram yağ, 11,2 gram lif, 1654 miligram potasyum, 100 miligram kalsiyum, 3,8 miligram demir ve çeşitli vitaminler içermektedir.
  • Demir bakımından zengindir, özellikle anemi hastalığının tedavisinde tüketilir.
  • Sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olur.
  • Potasyum seviyesi yüksektir ve kalp damar sağlığının korunmasında yardımcı olur.
  • Kas gelişimine faydalıdır ve özellikle küçük çocuklar tarafından tüketilmesi önerilir.
  • A vitamini kaynağı olduğundan göz sağlığını korur, görme gücünü artırır.
  • Cilt sağlığına iyi gelir ve egzama tedavisinde kullanılır.

Malatya kayısısı, dünya ülkelerine nam salmış yöresel bir lezzettir.

Malatya sınırlarında yetişen kayısılar hem renkleri hem de tatları ile diğer kayısı türlerinden ayrılmaktadır. Bu özellikleri sayesinde Avrupa Birliği yetkili birimleri tarafından coğrafi bakımdan tescillenmiş olan Malatya kayısısı, ilk bakışta farkını hissettirmektedir.

Malatya kayısısı birçok farklı formda tüketilebilmektedir. Hem yaş olarak hem kuru olarak tüketilebilen bu ürün, sıklık ile komposto yapımında da kullanılmaktadır.

Malatya Kayısısının Rengini Keşfedin!

Piyasada Malatya kayısısı başlığı altında satılan ürünler arasından, gerçek Malatya kayısısını bulmak için kullanılan en yaygın yöntem ürünün rengine bakmaktır. Malatya kayısının rengi diğer kayısı çeşitlerinden ayrılmaktadır. Oldukça sarı bir renge sahip olan Malatya kayısısı, canlı ve parlak görünümdedir.

Malatya kayısısının faydaları arasında ilk göze çarpanı Beta Caroten maddesi sayesinde göz sağlığına etkisidir. Göz sağlığı dışında da birçok faydası olan Malatya kayısısı, antioksidan özelliği ile kalp sağlığına direkt olarak etki etmektedir. Ayrıca kötü kolesterolü düşürücü etkisi olan bu ürün, vücutta ki iyi koleseterolü yükseltmektedir.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.