Ezo Gelin Yöresel Ürünler Pazarına HOŞGELDİNİZ

0 (533) 507 33 27
Yeni

Hatay Yöresinden Salçalar

Hatay Yöresinden Salçalar, Ata tohumundan çoğaltılan kırmızı biberleri Hatay'ın bereketli toprağında yetiştirdikten sonra tuz harcinde hiçbir madde kullanmadan güneşte kurutuyoruz.

  • Fırsat Ürünü
  • Hızlı Kargo
120,00
-

- +
191

Hatay Yöresinden Salçalar, Ata tohumundan çoğaltılan kırmızı biberleri Hatay'ın bereketli toprağında yetiştirdikten sonra tuz haricinde hiçbir madde kullanmadan güneşte kurutuyor koyu kıvam almalarını sağlıyoruz, tamamen geleneksel usullerle, ürettiğimiz biber salçamızı sizlerle paylaşıyoruz.

Bu nedenle buzdolabında muhafaza etmenizi öneriyoruz. Marketlerde bulabileceğiniz biber salçalarından farklı olduğunu siz de fark edeceksiniz. Tadı, rengi, kokusu ile yemeklerinize lezzet katacak, biber salçamız için kullandığımız biberleri açık havada ve mevsiminde yetiştiriyoruz. Acı biber salçası için tatlı kırmızı biberlerin yanı sıra acı kırmızı biberler yetiştirip her iki biber çeşidini karıştırıp, ideal bir acılık elde ederek Hatay Yöresinden Acı Biber Salçası'nı sizlere sunuyoruz.

Doğal Hatay Salçası özellikle Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde yapılan bir yöresel bir lezzettir. Akdeniz Bölgesi illerinden biri olan Adana’da da doğal salça yapımı ile sıklık ile karşılaşılmaktadır. Hemen hemen her yemeğin hazırlanması için salçaya ihtiyaç duyulur.

Günümüzde her markette salça çeşitlerine rastlamak mümkündür. Ancak market salçaları fabrikasyon ürünüdür. Bu neden ile içlerinde hem katkı maddeleri hem de koruyucu maddeler yer alır. Ayrıca fabrika salçalarında mevsime uygun üretim yapılmayabilir. Bu durum salçanın tadının, doğal salçanın tadından uzaklaşmasına sebep olur.

Mevsiminde Toplanan Sebzeleri Salçanızda Hissedin!

Doğal salça yapımı oldukça zahmetli bir sürece sahiptir. Bu sürecin en önemli adımını ise salça yapımında kullanılacak olan malzemelerin mevsiminde toplayabilmek oluşturur. Doğal salçanın yapıldığı bölgeler, domates ve biber üretiminin de yapıldığı yerlerdir. Mevsiminde ve ilaçsız bir şekilde yetiştirilen sebzelerden yapılmış salçalar hem tatları hem de yapıları ile kendilerini belli ederler. Doğal salça domates, tatlı biber ya da acı biberden yapılabilir. Bu özelliği ile her damak zevkine hitap eden doğal salça, yemeklerden eksik edilmemesi gereken bir lezzettir.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.