Ezo Gelin Yöresel Ürünler Pazarına HOŞGELDİNİZ

0 (533) 507 33 27
Yeni

Cezerye

İçerisinde pek çok farklı malzeme barındıran cezeryenin fiyatı, oldukça uygun aralıklarda seyrediyor. Her bütçe için uygun olan cezerye fiyatı, doğal yollu tatlı tüketimini destekliyor. Çeşidine göre farlılık gösteren cezerye fiyatları genel olarak uygundur.

  • Fırsat Ürünü
  • Hızlı Kargo
180,00
-

- +
99

Cezerye Nerede Yapılır?

Cezerye Akdeniz Bölgesinde Mersin'e özgü yöresel lezzetlerinden biridir, özellikle Mersin ve Adana bölgesinde saşıtı ve üretimi yapılmaktadır. Cezerye çeşitleri neredeyse Mersin'de her eve giirmiş ve her zaman bulunan sağlıklı bir atıştırmalıktır cezerye, herhangi bir katkı maddesi içermediği için çocukların rahatlıkla tüketebileceği faydalı ve sağlıklı bir atıştırmalıktır.

Cezerye Nasıl Yapılır?

Cezerye yapımı, her ne kadar basitmiş gibi gözüküyor olsa da yapımında kullanılan her bir malzemenin farklı yapıda olması, cezeryenin pratikte zor bir hazırlama sürecine sahip olmasına neden oluyor. Cezerye tatlısı içerisinde yer alan havucun püre haline getirilmesi ve bu aşamadan sonra tatlıya dahil edilmesi, diğer malzemelerin tatlıya eklenmesi sırasında sulanma yaratmaması açısından oldukça ustalık gerektiriyor.

Cezeryenin Fiyatları Ne Kadar?

İçerisinde pek çok farklı malzeme barındıran cezeryenin fiyatı, oldukça uygun aralıklarda seyrediyor. Her bütçe için uygun olan cezerye fiyatı, doğal yollu tatlı tüketimini destekliyor. Çeşidine göre farlılık gösteren cezerye fiyatları genel olarak uygundur.

Katkısız Tatlı Tüketiminin Adresi!

Cezerye havuç, Antep fıstığı, fındık, Hindistan cevizi, şeker ve özel baharatlardan oluşuyor. Her bir malzemenin en doğalı ile üretilen cezerye, içerisine herhangi bir katkı maddesinin konulmamasından ötürü doğal bir tatlı olarak gönül rahatlığı ile tüketilebiliyor. Cezerye, ülkemiz sınırları içerisinde yapılan yöresel lezzetlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Her ne kadar tüm Türkiye genelinde yapılıyor olsa da asıl olarak Mersin ve Adana bölgesine özgü olan Cezerye, çay ve kahve saatlerinde tüketilen bir tatlıdır.

Cezerye Nedir?

Esas malzemesi havuç olan cezerye yapılırken birçok yan malzemeden yararlanılıyor. İçerisinde olan malzemelerin birleşimi ile sağlığa birçok olumlu katkı sağlanmasına aracı olan cezerye, yapım sürecinde mükemmel bir ustalık gerektiriyor. Cezerye yapımı için kullanılan malzemelerin ölçüsü ve kalitesi, cezeryenin tadını belirliyor.

Mevsimlik Havuçlar ile Cezeryenin Tadını Çıkarın!

Cezeryenin ana malzemesi havuçtur. Bu neden ile cezerye yapımında kullanılacak olan havuçların mevsiminde toplanmış olması oldukça önemlidir. Mevsiminde toplanmaya havuçlar ile yapılan cezerye, yiyen kişiye tazelik hissi vermez.

Cezeryenin Faydaları Nedir?

Cezeryenin faydaları oldukça fazladır. İçerisinde kullanılan havuç, Antep fıstığı, fındık, Hindistan cevizi ve özel baharatlar sayesinde tam bir vitamin deposuna dönüşen cezerye, özellikle A vitaminleri ve omega 3 kaynağı olarak karşımıza çıkıyor. Bu içerikler de hem göz sağlığının hem de beyin sağlığının korunmasına yardımcı oluyor.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.