Ezo Gelin Yöresel Ürünler Pazarına HOŞGELDİNİZ

0 (533) 507 33 27
Yeni

Ejder Meyvesi Pitaya

Ezo Gelin Yöresel

Ejder Meyvesi Pitaya tropikal bir meyvedir, ejder meyvesi diğer bir adıyla pitayanın çok fazla faydası vardır. Anavatanı Vietnam olan Ejder Meyvesi, ağırlığı 300 gramdan bir kiloya kadar çıkabilen tropikal meyvedir

  • Fırsat Ürünü
  • Hızlı Kargo
  • Loh000070
35,00
-

- +
TÜKENDİ

Ejder Meyvesi Pitaya tropikal bir meyvedir, ejder meyvesi diğer bir adıyla pitayanın çok fazla faydası vardır. Anavatanı Vietnam olan Ejder Meyvesi, ağırlığı 300 gramdan bir kiloya kadar çıkabilen tropikal meyvedir, son zamanlarda Mersin'de narenciye ve sebze üretimine alternatif ürün olarak tercih ediliyor. Pitaya, Dragon fruit, Ejder Meyvesi, Kaktüs meyvesi olarak da adlandırılan bu meyve Türkiye'de Mersin ve Antalya'da yetişmektedir. Meyvenin içerisinde küçük susam tanesine benzeyen çekirdekleri bulunuyor. Bu çekirdekler, tıpkı kivideki gibi meyveyle birlikte tüketiliyor. İç kısmı çiğ olarak yenebilir, hafif bir tatlılık verir ve kalori yönünden azdır. Pitaya meyve suyu, şarap yapımında ya da diğer içecekleri tatlandırmada kullanılabilir. Meyvenin içerisi beyaz ve kırmızı olanı vardır, bunların birbirlerinden pek bir farkı yoktur.

İşte ejder meyvesinin faydaları...

  • Ejder Meyvesi Pitaya meyvesi, yüksek C vitamini, potasyum, kalsiyum, magnezyum içermektedir.
  • Tip 2 Diyabet hastaları için mükemmel bir meyvedir.
  • Cinsel gücü artırmada oldukça etkilidir.
  • Afrodizyak etkisi vardır.

Doğal ejder meyvesi pitaya

Doğal ejder meyvesi, pek çok kişinin adını son zamanlarda daha sık duyduğu, birçok kişinin de adını hala duymadığı ejder meyvesinin kurutulması ile yapılır.

Kaktüsgiller familyasına mensup olan ejder meyvesi, “pitaya” adı ile de bilinmektedir. Orta Amerika’ya ve Meksika’ya ait olan bir tropikal meyve olan ejder meyvesi, tat olarak ekşidir. Bu meyveyi yiyenler, meyvenin tadını genel olarak armut ve kivinin karışımı ile ortaya çıkan tada benzetirler. 

Tropikalden Gelenekselliğe!

Geçmiş toplumlardan günümüze kadar ulaşmayı başarmış olan en eski sebze, meyve koruma yöntemi kurutmadır. Çoğu sebze ya da meyve kurutularak saklanabilir ve bu şekilde çok daha uzun süre tüketilebilir. Tropikal topraklardan ülkemize kadar ulaşmayı başarmış olan ejder meyvesi için de bu kural geçerlidir. Doğal ejder meyvesi yapı itibari ile diğer meyvelerden farklıdır. Buzdolabında saklandığı takdirde, diğer meyvelere göre çok daha uzun süre bozulmayabilen ejder meyvesinin kurusu oldukça uzun süre tüketime açıktır. Ejder meyvesi tam bir lif ve karbonhidrat kaynağıdır. Ayrıca meyvenin antioksidan özelliği de oldukça güçlüdür.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.