Ezo Gelin Yöresel Ürünler Pazarına HOŞGELDİNİZ

0 (533) 507 33 27
Yeni

Dolmalık Kuru Patlıcan 1 Paket 10 Adettir

Ezo Gelin Yöresel

Antep Usulü Dolmalık Kuru Patlıcan, Mevsiminde toplanan küçük topak Antep kurutmalık patlıcanından yapılan Antep usulü dolmalık kuru patlıcanlarımız temizlenip, oyulur ve ipe geçirilerek güneşte kurumaya bırakılır. 1 Paket 10 Adettir.

  • Fırsat Ürünü
  • Hızlı Kargo
  • Loh000081
19,00
-

- +
100

Dolmalık kuru patlıcan özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu yörelerinin sofralarından eksik olmayan bir lezzettir.

Antep Usulü Ev Yapımı Dolmalık Kuru Patlıcan Nasıl Yapılır?

Antep Dolmalık Kuru Patlıcan, Mevsiminde toplanan küçük topak Antep kurutmalık patlıcanından yapılan Antep usulü dolmalık kuru patlıcanlarımızı temizleyip, oyulur ve ipe geçirilerek güneşte kurumaya bırakılır. Bu işlemin dışında herhangi bir işleme maruz bırakılmaz.

Dolmalık Kuru Patlıcanın İçeriğinde Ne Vardır?

Katkı maddesi, koruyucu özelliğe sahip ilaçlar veya kimyasal hiçbir madde kullanılmadan doğal olarak sadece güneş ışığuna maruz bırakılarak yapılır. Her yıl taze patlıcanlardan yapılan dolmalık patlıcanlarımız seri üretim veya fabrikasyon değildir. 

Dolmalık Kuru Patlıcanı Nerede Yapıyoruz?

Kendi evimizin terasında yiyeceğimiz ve satacağımız kadar yaptığımız ürünlerdir. Antep usulü kuru dolmalık patlıcan kısıtlı stoklarla sofranıza geliyor. Antep usulü yapılan dolmalık patlıcanlarımız kesinlikle Ege yöresinde yapılan sap patlıcan ile karıştırılmamalıdır zira o yörenin damak tadı ile Antep yöresinin damak tadı birbirinden ayrıdır ve yapılışı, saklama koşulları ve dayanıklılığı besin değeri birbirinden çok farklıdır.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.