Ezo Gelin Yöresel Ürünler Pazarına HOŞGELDİNİZ

0 (533) 507 33 27
Yeni

Dolmalık Kuru Acı Biber 1 Paket 10 Adettir

Ezo Gelin Yöresel

Dolmalık kuru acı biber, damak tadı acı seven kişiler tarafından sıklık ile tüketilmektedir. Dolmalık kuru acı biber daha koyu renge sahiptir. Gaziantep ilimizden tüm ülkeye gönderilmektedir.

  • Fırsat Ürünü
  • Hızlı Kargo
  • Loh000083
19,00
-

- +
100

Gaziantep Kuru Dolmalık Acı Biber, Her yıl taze "Antep Biberleri" ile yapılan dolmalık kurularımız seri üretim veya fabrikasyon değildir. Kendi evimizin terasında yiyeceğimiz ve satacağımız kadar yaptığımız ürünlerdir.

Gaziantep Kuru Dolmalık Acı Biber Nasıl Yapılır?

Mevsiminde toplanan "Antep Biberleri" temizlenip, ipe geçirilerek güneşte kurumaya bırakılır. Dolmalık biberi kuruturken, güneşin açısı doğru hesaplanmalıdır. Aksi takdirde direkt olarak güneşin altına konan biberler, çürümeye başlar. Bu işlemin dışında herhangi bir işleme maruz bırakılmaz, katkı maddesi, koruyucu özelliğe sahip ilaçlar veya kimyasal hiçbir madde kullanılmadan doğal olarak yapılır. Dolmalık kuru acı biber yöresel bir lezzet olarak karşımıza çıkmaktadır. Her ne kadar Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesi illerinin hemen hemen hepsinde tüketiliyor olsa da bu gıdanın ana şehri Gaziantep’tir.

Gaziantep Kuru Dolmalık Acı Biberin Tadı Nasıldır?

Dolmalık kuru acı biber, damak tadı acı seven kişiler tarafından sıklık ile tüketilmektedir. Dolmalık kuru acı biber daha koyu renge sahiptir. Gaziantep ilimizden tüm ülkeye gönderilmektedir.

Gaziantep Kuru Dolmalık Acı Biberin Özelliği Nedir?

Dolmalık kuru acı biberin en önemli özelliği Gaziantep yöresinde yetişmiş olan biberlerin kurutulmasıdır. Her yörede elbette ki biber bulunmakta ya da kişiler kendi imkanları ile biber üretimi yapmaktadır. Ancak Gaziantep yöresinde üretilen biberler, kurutulmaya müsait olan özel biberlerdir. Bu neden ile bu yöreden çıkan biberlerin kurutulması ile ortaya çıkan dolmalık kuru acı biber hem tadı hem de rengi ile diğer yörelerin biberlerinden ayrılmaktadır.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.